Fudbaleri Albanije pobedili su u Tirani Poljsku sa 2:0, u utakmici u Grupi E.

Strelci su bili Jasir Asani u 37. i Mirlind Daku u 62. minutu.

Meč su ipak obeležile skandalozne scene.

U Tirani je bilo nekoliko stotina poljskih navijača, koji su došli kako bi bodrili svoj nacionalni tim, a koji su uz to, poznati i po vrlo ogrganizovanim grupama navijača.

Takođe, Poljaci su u više navrata javno iskazali svoj stav, i jasno poručili da je Kosovo deo Srbije, te su još od tada nastali tenzični odnosi sa Albancima.

Poljaci su isprovocirani od strane Albanaca krenuli ka njima, ali je policija sprečila ozbiljnije sukobe. Letele su stolice, baklje su ubačene u teren, a meč je na nekoliko minuta morao biti prekinut.

Takođe Daku je tokom proslave gola pokazao tetovažu OVK teroriste Agima Ramadanija koju ima na leđima!

Daku je rođen u gradu Gnjilane, igrao je za reprezentaciju tzv. Kosova, ali je od ove godine odlučio da nastupa za Albaniju i postigao je svoj prvenac.

Fudbalska reprezentacija Holandije pobedila je u Dablinu Irsku sa 2:1, u utakmici Grupe B u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Irska je povela golom koji je Adam Ajda postigao u petom minutu iz jedanaesterca, a Holandija je izjednačila u 19. minutu golom Kodija Gakpoa.

Pobedu gostujućoj ekipi doneo je Vaut Veghorst u 56. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Grčka je u Atini pobedila Gibraltar sa 5:0.

Holandija ima devet bodova iz četiri utakmice i druga je na tabeli Grupe B sa šest bodova manje od Francuske, koja ima svih pet pobeda.

Grčka je treća sa devet bodova, Irska je četvrta sa tri, a Gibraltar je poslednji bez bodova i bez postignutog gola.

Fudbaleri Slovenije pobedili su u Grupi H na gostujućem terenu San Marino sa 4:0.

Golove su postigli Žan Vipotnik u četvrtom minutu, Jan Mlakar u 16, Sandi Lovrić u 61. i Žan Karničnik u 67. minutu.

Sve ekipe u Grupi H odigrale su po šest utakmica, prvoplasirane su Slovenija i Danska sa po 13 bodova. Finska i Kazahstan imaju po 12 bodova, Severna Irska tri, a San Marino je bez bodova i bez postignutog gola.

U drugoj utakmici u toj grupi Moldavija je na gostovanju pobedila Farska Ostrva sa 1:0.

Albanija je prva na tabeli pošto ima 10 bodova iz pet utakmica, a Češka je druga sa osam bodova i utakmicom manje. Moldavija je treća sa osam bodova, Poljska ima šest, a Farska Ostrva na petom mestu imaju jedan bod.