Fudbaleri Sevilje savladali su Hetafe sa 3:0 u meču 22. kola španske Primere koji je obilovao uzbuđenjima u vidu golova, ali i isključenja.

Sevilja je prvi gol postigla već u 33. minutu, kada je Lukas Okampos zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog igranja rukom. Do kraja prvog poluvremena nije bilo više šansi, pa ništa nije slutilo da će u drugom uslediti prava kanonada.

Prvo je Đene Dakonam iz Hetafea u 54. minutu dobio crveni karton, potom je i trener Sevilje Đulen Lopetegi morao van terena zbog prigovora, a Munir El Hadadi u 67. minutu postigao prvi gol za svoju ekipu. U 78. Jusef En Nesiri je pogodio nakon kornera, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

No, u 87. minutu Alehandro Gomez je golom sa distance rešio pitanje pobednika, a Nesiri u 89. postavio konačnih 3:0.

Nemanja Gudelj je za Sevilju odigrao 45 minuta, da bi na poluvremenu bio zamenjen, dok je njegov imenjak Maksimović na terenu proveo svih 90 minuta.