Fudbaleri Viljareala i Atletiko Madrida odigrali su večeras nerešeno 2:2 u meču 20. kola španske Primere.

Atletiko je na gostovanju poveo golom Anhela Koree, koji je u 10. minutu uputio precizan udarac sa pola terena.

#related-news_0

Ekipa Viljareala je imala šansu da izjednači u 23. minutu, ali je golman Atletika Jan Oblak odbranio udarac Djerara Morena sa penala.

Viljareal do 1:1 dolazi šest minuta kasnije golom Paua Toresa, a Alberto Moreno golom u 58. minutu donosi vodjstvo domaćoj ekipi.

Džefri Kondogbija je do kraja meča uspeo da donese bod Atletiku, golom u 67. minutu, a isti igrač je u drugom minutu nadoknade isključen posle drugog žutog kartona.

Atletiko je četvrti na tabeli Primere sa 33 boda, a Viljareal je na osmom mestu sa četiri boda manje.

U narednom kolu aktuelni šampioni dočekuju Valensiju, dok Viljareal gostuje Elčeu.