Navijači Srbije burno su proslavili pobedu naše reprezentacije u Lisabonu u nedelju uveče.

Srbija je na Da Lužu savladala Portugal sa 2:1, golovima Dušana Tadića (33. minut) i Aleksandra Mitrovića (90. minut) i time se direktno plasirala na Mundijal u Kataru.

Pred meč je Srbiji bila potrebna pobeda jer je sa Portugalom bila izjednačena po broju bodova uz lošiju gol-razliku, a domaćin je bio favorit.

To nije sprečilo grupu srpskih navijača da se pojave u Lisabonu i u ograđenom boksu na tribinama isprate dugo čekanu pobedu nad nekom od elitnih reprezentacija Evrope.

Dan posle velikog trijumfa koji je Portugalce poslao u baraž, na društvenim mrežama se pojavio snimak gola Mitrovića sa tribine, kao i delirijum koji je na njoj nastao kada se lopta našla iza leđa Ruija Patrisija.

Srpski navijači su slavili uz zagrljaje i skandiranje, a posle meča su upravo Mitrovića naterali da im se nakloni zbog prepoznatljive pesme „Mitro’s on fire“.

BONUS VIDEO: A ovako je izgledao gol Mitrovića u TV prenosu na Novoj S