Filip Đuričić i Darko Lazović igrali su jedan protiv drugog u prvom meču subotnjeg programa 27. kola Serije A, a Sasuolo je slavio rezultatom 3:2.

Srpski reprezentativci našli su se u startnim postavama svojih timova, dok je mladi reprezentativac ostao na klupi tima iz Verone.

Poveo je Sasuolo već u četvrtom minutu preko Lokatelija, da bi gosti u finišu prvog poluvremena stigli do izjednačenja.

Akcija iz 43. minuta išla je po desnoj strani i lopta je na drugoj stativi došla do Lazovića kome nije bilo teško da okršaj sa Đuričićem vrati u egal.

Jednostavno, bivši kapiten Crvene zvezde, sada uzdanica Verone, ne promašuje ovakve šanse, već je rutinski zatresao mrežu za 1:1.

Već na početku drugog poluvremena Đuričić se revanširao golom Lazoviću za novu prednost domaćina.

Verona se po drugi put vratila u meč, a ponovo je Darko Lazović bio akter kod gola, ovoga puta kao asistent Dimarku.

To nije bilo dovoljno da gosti ostanu neporaženi, pošto je Traore u 82. minutu postavio konačnih 3:2 za Sasuolo.