Domaćin je ispisao istoriju, ali nije uspeo da osvoji ni bod.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Fudbaleri Katara su poraženi u drugom kolu Svetskog prvenstva od reprezentacije Senegala sa 3:1.

Senegal je od početka susreta bio bolji, a nagrada za inicijativu stigla je u 41. minutu kada je Bulaj Dia iskoristio amatersku grešku defanzivca Katara, koji mu je loptu „ostavio na tacni“ i to ispred gola.

Dia nije pogrešio, iz prve je šutirao, a golman Katara nije imao nikakve šanse i to je bio rezultat sa kojim se otišlo na pauzu.

Činilo se da je pitanje pobednika rešeno, kada je početkom drugog dela Džejkobs centrrao iz kornera, a Đejđu sjajno uleteo glavom na pravo mesto i zatresao mrežu.

Ipak, domaća selekcija se nije predavala, pa je krenula svim silama u napad. Navijači obe reprezentacija pravili su bučnu atmosferu na tribinama, a Katar je u 78. minutu ispisao istoriju Mundijala, jer je postigao prvi gol na ovom velikom takmičenju.

Strelac je bio Muntari, koji se dobro kretao i iskoristio centaršut Mohameda sa desne strane.

Senegalci su kratko strepeli, pošto je pitanje pobednika rešio rezervista 22-godišnji Dieng koji je na oko 10 metara od gola ostao nebranjen, te takvu priliku nije propustio.

Katar nakon dva kola nema nijedan bod, dok je senegal na tri, nakon što je u provm kolu izgubio od Holandije sa 2:0.

U drugom meču drugog kola ove grupe sastaju se Holandija i Ekvador u petak od 17 sati.

Katar – Senegal 1:3

(Muntari 78 – Dia 41, Đejđu 48, Dieng 84)

Stadion: Al Tumama. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija).

Katar: Baršam, Ahme, Hasan, Kuki, Mohamad, Pedro Migel, Madibo, Budiaf, Al Hajdos, Afif, Almoez Ali.

Senegal: Mendi, Sabali, Kulibali, Džejkobs, Dialo, Gej, Mendi, Diata, Đejđu (od 74. Dieng), Sar, Dia.