Fudbaleri Štutgarta pobedili su u subotu uveče u Dortmundu domaću Borusiju 1:0, u utakmici 28. kola Bundeslige.

Jedini gol postigao je Serhu Girasi u 64. minutu i time je pokvario slavlje domaćim navijačima na Signal Iduna parku, odnosno na kultnom Vestfalenu.

Navijači Borusije su obeležili pola veka postojanja čuvenog stadiona, pa je utakmica počela koreografijama i bakljadom na svim tribinama.

Girasi je rešio da se od toga isključi, pa je u 64. minutu odigrao dupli pas sa Džejmijem Levelingom i rešio meč.

Povukao je kontru, odložio loptu na desnu stranu gde je trčao Leveling koji je strelcu gola samo vratio loptu u sredinu kada je bio pravi trenutak i Girasi je zakucao loptu pod prečku.

Štutgart je treći na tabeli sa 60 bodova, koliko ima i drugoplasirani Bajern iz Minhena. Obe ekipe imaju po 19 pobeda, tri remija i šest poraza, a minhenska ekipa je druga zbog bolje gol-razlike.

Ekipa iz Dortmunda je pretrpela peti poraz i zauzima peto mesto na tabeli sa 53 boda, koliko ima i četvrtoplasirani Lajpcig.

Ranije u toku dana Bajer Leverkuzen je pobedio Union Berlin 1:0 i nalazi se na korak do osvajanja prve šampionske titule. Keln je pobedio Bohum 2:1, a Lajcpig je pobedio Frajburg 4:1. Hajdenhajm je pobedio Bajern 3:2, dok je Majnc pobedio Darmštad 4:0.