Nurio Fortuna, Foto: EPA-EFE/LUKASZ GAGULSKI POLAND OUT

Najteži protivnik Partizana u grupnoj fazi Lige konferencija, belgijski Gent je odigrao spektakularnu utakmicu u prvenstvu Belgije nakon lošeg starta sezone.

Gent je na svom terenu demolirao aktuelnog prvaka, ekipu Briža sa neverovatnih 6:1.

Ekipa je apostrofirana kao protivnik sa kojim će crno-beli najverovatnije voditi bitku za prvo mesto u grupi i koja je od početka nove sezone igrala loše u šampionatu i zabeležila samo jednu pobedu, dok je Briž bio neporažen.

Ako se na to doda da su ostali i bez najboljeg igrača Romana Jaremčuka koji je prodat, ovakav nastup Genta je pomalo šokirao sve.

Ekipa je igrala kao u transu, a golove je postiglo pet različitih fudbalera uz jedan autogol rivala.

U devetom minutu Tisudali otvorio seriju golova, koju je De Sart nastavio iz penala samo šest minuta kasnije. Do poluvremena Fortuna je doneo velikih 3:0 i bilo je jasno da je šampion već tada bio na kolenima.

Bezus je u 61. minutu nastavio sa razbijanjem rivala koji se samo na momenat trgao golom Vanekena.

Ipak, do kraja je usledio i potpuni potop kada su Depoatr i golman Briža Simon Minjole doneli konačnih 6:1 za Gent.

Očigledno je da Partizanu neće biti nimalo lako i da će susreti u trećem kolu u Beogradu i u četvrtom u Belgiji biti mnogo komplikovaniji nego što se možda činilo.

Pogotovo, ako Gent nastavi da igra u ovakvoj formi.