Fudbaleri Lila i Liona pobedama u 27. kolu Lige 1 nastavili su borbu za četvrtu poziciju u prvenstvu Francuske koja vodi u Ligu šampiona.

Lil je pregrmeo gostovanje u Nantu, slavili su sa 1:0, dok je Lion pred svojim navijačima bio bolji od Sent Etjena, 2:0 (1:0).

U nantu na stadionu „De la Bužoar“, gosti su stigli do pobede pogotkom u drugom poluvremenu.

Igrao se 58. minut kada je Renato Sančes izveo korner sa desne strane, centrirao je na prvu stativu gde je na pravom mestu bio Benžaman Andre koji je glavom loptu prosledio u mrežu domaćina.

U Lionu, Olimpik je uspeo da postigne dva pogotka, po jedan u oba poluvremena, a u glavnoj ulozi bio je najbolji strelac tima, Musa Dembele.

Bio je to njegov 15. i 16. gol u ukupno 26 ligaških mečleva čime je u potpunosti opravdao cenu na tržištu – predsednik žan Mišel Ola za njegov odlazak traži od zainteresovanih Čelsija i Mančester junajteda 100 miliona evra.

Prvi gol postigao ge posle udarca glavom u 27. minutu, dok je duboko u nadoknadi vremena, postigao pogodak i iz jedanaesterca.

Konačno, Bordo i Nica su odigrali nerešeno (1:1). De Previl je u 21. minutu doneo prednost Žirondinncima, dok su gosti do boda stigli u nastavku zahvaljujući strelcu Adamu Unasu.

U timu Bordoa od 28. minuta igrao je Vukašin Jovanović koji je zamenio povređenog Pabla.