Dušan Vlahvić slavi gol protiv Specije
Dušan Vlahović, Foto: EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudblaeri Fjorentine pobedili su Speciju u meču 11. kola italijanske Serije A sa 3:0.

Fantastično izdanje prikazao je Dušan Vlahović, koji je na kraju meča poneo loptu zbog het-trika koji je upisao.

Fjorentina je povela u 44. minutu penalom koji je realizovao srpski internacionalac, da bi u 62. minutu „viola“ duplirala prednost.

Opet je strelac bio Vlahović na asistenciju Alvara Odriozole, dok je treći gol postigao u 74. minutu, posle dodavanja Hozea Kaljehona.

Tada je povukao kontru u kojoj je ispred sebe imao dvojicu. Odložio je loptu saigraču, onda je izigrao Nikolaua i pobegao mu pred petercem da primi pas i pogodi.

Srbin je dobio i žuti karton, a Fjorentina nije imala većih problema da sačuva prednost do kraja meča.

Ljubičasti sada imaju 18 bodova i nalaze se na sedmom mestu Serije A, dok je Specija sa osam bodova na 18. mestu, prvom u zoni ispadanja.

Vlahović je sa ova tri gola ušao i u istoriju Fjorentine kao jedini igrač uz Kurta Rolanda Hamrina koji je u jednoj kalendarskoj godini dao bar 25 golova u italijanskom šampionatu.

Roland Hamrin je 1959. i 1960. godine postizao 25, odnosno 27 pogodaka za tim iz Firence.

Kada je reč o ostalim mečevima u nedelju, Inter je pobedio ekipu Udinezea sa 2:0, a oba gola postigao je Hoakin Korea u drugom poluvremenu.

Đenoa i Venecija su odigrali nerešeno bez golova, dok je tim Empolija bio bolji od Sasuola sa 2:1. Empoli je preokrenuo pogocima Andree Pinamontija i Simona Zurkovskog u 82. i 93. minutu.

Jedini pogodak za Sasuolo bio je autogol Lorenca Tonelija u 43. minutu utakmice. Podsećamo, Inter posle ove pobede nad Udinezeom, zauzima treće mesto sa 24 boda.