Federiko Kjeza
Federiko Kjeza; Foto: Screenshot Twitter Smith

Fudbaleri Juventus remizirali su 1:1 sa Nantom u prvom meču osmine finala Lige Evrope, ali je meč obeležio trenutak koji nije bio gol.

Dušan Vlahović je postigao sjajan pogodak u 13. minutu, a izjednačio je Ludovik Blas u 60. minutu. Ipak, srpski napadač je bio deo akcije koja se završila udarcem koji se retko viđa u fudbalu.

Vlahović je dodao loptu do Federika Kjeze samo tri minuta nakon izjednačenja, a mnogi su loptu već videli u golu. Usledio je potpuno neočekivan rasplet.

Kjeza je primio loptu, a onda raspalio iskosa levom nogom. Pogodio je prečku tako da se lopta odbila na samu gol liniju, a onda je udarila i stativu.

Nakon svega je golman Nanta uspeo da reaguje i uhvati loptu ka kojoj su išla dva fudbalera Juventusa. Fudbaleri „stare dame“ među kojima je bio i Vlahović tražili su od glavnog sudije da prizna gol, ali lopta nije prešla liniju.

Do kraja meča je i Anhel di Marija pogodio okvir gola francuskog predstavnika i to nakon pokušaja direktno iz kornera.