Fudbaleri Vest Hem junajteda pobedili su Everton u meču 17. kola engleske Premijer lige sa 1:0.

„Čekićari“ su slavili srećnim golom iz 86. minuta kada se u strelce upisao Čeh Tomaš Souček.

On je pogodio posle odbitka od igrača Evertona jer se na petercu našao na pravom mestu u pravo vreme.

Bernard je u 45. minutu ozbiljno zapretio golu Vest Hema, šutirao je u desni ugao gola Rendolfa i čuvar mreže „čekićara“ je sjajno odbranio.

Posla je sporadično bilo i za Džordana Pikforda, koji se u neugodnoj situaciji našao posle pokušaja Arona Kresvela.

Mimo toga, Manuel Lanzini je u samoj završnici propustio još jednu šansu za Vest Hem, ali je šutirao preko gola.

I pored toga „čekićari“ su sa tri boda prišli gornjem delu tabele. Sada imaju 26 bodova, pa dele mesto sa još pet ekipa koje su na istoj brojci, sve do četvrtoplasiranog Evertona koji ima 29 bodova.