Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pošto su u revanš susretu u Parizu nadoknadili minus iz prvog meča sa Borusijom Dortmund i pobedili sa 2:0.

Izabranici trenera Tomasa Tuhela pobedili su golovima Nejmara u 28. i Huana Bernata u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i tako izborili plasman mežu osam najboljih klubova.

Međutim, ono što je viđeno po završetku susreta nije bilo samo obično slavlje fudbalera francuskog prvaka.

Posedali su na travu kolektivno, zauzeli „zen pozu“ i ponašali se kao da meditiraju.

To je u stvari bio njihov odgovor na proslavu gola napadača Dortmunda Erlinga Holana, iz prvog susreta u Nemačkoj.

Tada je Norvežanin, koji je zimus u Borusiju stigao iz redova salcburga, postigao jedini gol na meču, a potom na Instagramu postavio svoju sliku kako slavi gol u zen pozi sa potpisom „Zensational win“.

Sada je morao da se suoči sa duhovitim odgovorom igrača francuskog kluba.