Erik Jirka prešao je iz Crvene zvezde na pozajmicu u Mirandes
Erik Jirka; Foto: Peđa Milosavljević/Starsport

Sve se desilo veoma brzo.

Fudbaleri Viktorije iz Plzenja uspeli su da obezbede plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su u Prištini uspeli da savladaju ekipu Drite rezultatom 2:1.

Odlučujući gol je postigao bivši igrač Crvene zvezde Erik Jirka iz penala u 114. minutu.

Pomislili bi da se to desilo u produžetku, ali to nije bio slučaj na ovoj utakmici.

Duga nadoknada bila je saopštena zbog bizarnog incidenta koji se desio tokom meča.

Naime, prilikom jednog duela na sredini terena, između dva igrača koja su se borila za loptu našao se glavni arbitar Jakob Sundberg.

U njihovom duelu najdeblji kraj izvukao je danski sudija, koji je bio pokošen od strane jednog od igrača domaćeg tima.

„Danski sudija Sundberg odredio je osamnaest minuta zbog problema sa svetlom. Ali u drugom minutu nadoknade, Besnik Krasnići je izjednačio i pretvorio sve u pravi pakao. Domaći su izjednačili u nadoknadnom vremenu. Od tog trenutka meč je počeo da liči na pravi rat. U 106. minutu Besnik Krasnići, strelac izjednačujućeg pogotka, dobio je drugi žuti karton, a Drita je završila duel sa 10 igrača. Preokret je usledio kasnije. Lopta je pala na ruku jednom od odbrambenih igrača Drite i sudija je odmah bio jasan. Penal. Na mesto za egzekuciju je stao Erik Jirka, koji nije oklevao i hladnokrvno je poslao Viktoriju u treće kolo“, navodi se u izveštaju kluba.