Filip Kostić Foto: Marco Alpozzi / LaPresse / Profimedia

Bitna pobeda za "staru damu"

Fudbaleri Juventusa savladali su Kaljari rezultatom 2:1 (0:0) u utakmici 12. kola italijanske Serije A.

Ovaj meč sa tribina „Alijanc stadiona“ gledao je najbolji teniser sveta Novak Đoković, kog u nedelju očekuje prvi meč na Završnom mastersu u Torinu.

Filip Kostić bio je ključan igrač Juventusa na ovoj utakmici, pošto je upisao dve asistencije.

Prvu je imao u 60. minutu iz slobodnog udarca, pošto je njegov centaršut dočekao Bremer i glavom pogodio mrežu.

Poveo je Juventus sa 2:0 u 70. minutu kada se nakon kornera koji je izveo Kostić u šesnaestercu Kaljarija najbolje snašao Danijele Rugani.

Gosti su uspeli da smanje u 75. minutu preko Dosene, ali nisu uspeli da izvuku ni bod do kraja utakmice.

Juventus je sada prvi na tabeli sa 29 poena, dok Inter ima bod i utakmicu manje.