Fudbaleri Slovenije pobedili su Kazahstan u meču u diviziji B Lige nacija sa 3:0, dok je Crna Gora iste večeri poražena od Velsa 1:2.

Meč Crnogoraca je rešen praktično u prvih 148 sekundi kada je Vels preko Kifera Mura i Harija Vilsona dvaput tresao mrežu.

Nakon toga je Crna Gora uspela tek u drugom poluvremenu da postigne utešni pogodak u 73. minutu.

Tada je Driton Camaj pogodio mrežu na asistenciju Nikole Krstovića, nekadašnjeg igrača Crvene zvezde, a danas Lečea.

Crnogorci posle dve utakmice imaju isto toliko poraza, pa u grupi 4 zauzimaju poslednje mesto iza Turske, Velsa i Islanda.

Turci su u ponedeljak uveče svoje prvo mesto potvrdili sa 3:1 protiv Islanđana, kada je het-trik spakovao Kerem Akturkoglu (2, 52. i 88. minut).

Slovenci u svojoj grupi 3 nemaju problema koji muče Crnogorce, pošto je Benjamin Šeško pokazao klasu i postigao het-trik.

Šeško je pogađao mrežu protivnika u 23, 28. i 63. minutu za slavlje Slovenaca kojima je ovo bio prvi trijumf u grupi posle jednog remija.

Za sada su prvi ispred Norveške, koja je u ponedeljak uveče sa 2:1 pobedila Austriju, pa je Austrija treća, dok je Kazahstan poslednji sa jednim bodom, koliko ima i trećeplasirana Austrija.

BONUS VIDEO: Trening reprezentacije BiH u Mađarskoj