Fjorentina je pobedila Atalantu sa 2:1 na gostovanju, u meču trećeg kola italijanske Serije A.

Utakmicu je obeležio Dušan Vlahović koji je dva puta sa penala bio precizan i tako doneo iznenađujući trijumf svom timu.

Nije delovalo da će utakmica imati takav ishod kada je Đimsiti u 10. minutu postigao gol koji je VAR poništio zbog prethodnog igranja rukom.

VAR je imao ključnu ulogu i kod prvog gola Fjorentine kada je posle intervencije u 33. minutu dosuđen penal jer je Žoakim Mele je igrao rukom u kaznenom prostoru, pa je sudija pokazao na belu tačku, a Vlahović je bio precizan za prednost gostiju.

Već posle četiri minuta igre u nastavku, Đimsiti pavi penal, a posle konsultovanja tehnologije Vlahović još jednom postiže pogodak za veliku prednost Fjorentine.

Tu nije bio kraj gledanju VAR-a, jer je u 65. minutu opet posle asistencije dosušen penal i za Atalantu, a precizan je bio Zapata.

Fudbaleri Napolija pobedili su u derbiju na svom terenu Juventus sa 2:1.

Poveo je Juventus preko Alvara Morate u 10. minutu, da bi preokret Napoliju doneli golovima Mateo Politano u 57. i Kalidu Kulibali u 85. minutu.

Napoli je zabeležio sve tri pobede, dok je Juventus upisao jedan remi i dva poraza.

U narednom kolu, Napoli će gostovati Udinezeu, dok će Juventus dočekati Milan.