Fudbaleri Ajaksa pobedili su ekipu Fejnorda rezultatom 2:0 u 17. kolu holandske lige, a Dušan Tadić je učestvovao u oba gola gostiju.

Na utakmici nije bilo mnogo velikih šansi, ali je Ajaks bio bolji u ključnim trenucima.

Iako je Fejnord bio nešto bolji u prvom poluvremenu, Ajaks je prvi stigao do prednosti i to u 44. minutu.

Autogol postigao je defanzivac Markos Senesi, ali je njemu prethodio prodor po levoj strani i centaršut Dušana Tadića, koji je bio i kapiten tima na ovom meču.

Konačan rezultat postavljen je u 79. minutu, kada je fudbaler Ajaksa Entoni fauliran u šesnaestercu, a penal u gol je pretvorio, ko drugi nego srpski reprezentativac.

Tadiću je to bio sedmi gol u šampionatu ove godine, a uz to ima i 11 asistencija.

Ajaks je barem na kratko preuzeo prvo mesto na tabeli od PSV-a, koji ima dva boda i utakmicu manje, dok je Fejnord sada na tri boda iza „kopljanika“.