Srpski fudbaler Dušan Tadić doprineo je novoj pobedi svog Ajaksa, koji suvereno ide ka naslovu prvaka Holandije posle 25 odigranih utakmica.

„Kopljanici“ su u meču 26. kola pobedili Cvole sa 2:0, a Tadićevi saigrači su meč rešili tokom prvih 45 minuta.

Najpre je David Neres bio precizan u 28. minutu posle asistencije Rajana Grejvenberča, dok je deset minuta kasnije Nikolas Taljafiko bio strelac pogotka.

Njemu je u 38. minutu asistirao Tadić koji je strpljivo pratio akciju svog tima dok je ona tekla kroz sredinu.

Igrači Cvolea su petljali pred svojim šesnaestercem, Tadiću je lopta stigla na levo krilo od Davija Klasena, Dušan je u središtu peterca spazio Taljafika i poslao mu oštru i preciznu loptu.

Taljafiku nije bilo teško da u situaciji „jedan na jedan“ akciju reši golom, a Tadić je tom prilikom upisao svoju 12 asistenciju, uz još 12 postignutih golova.

Ajaks je pobedom došao do ukupno 63 boda, nalazi se na prvom mestu Eredivizije i za njim drugoplasirani PSV kaska osam bodova i još Ajaks ima meč manje.

PSV je u nedelju kiksnuo i odigrao 1:1 sa Fejenordom i time je olakšao posao Ajaksu na putu ka odbrani titule osvojene u sezoni 2018/2019 pošto lani šampiona nije bilo.