Đorđe Petrović

Zabaležio je četiri odbrane.

Fudbaleri Čelsija slavili su na domaćem terenu protiv Fulama rezultatom 1:0 u subotu u 21. kolu Premijer lige. Srpski golman, Đorđe Petrović, odigrao je još jednu odličnu utakmicu u dresu „plavaca“.

Petrović je sačuvao mrežu, i sa četiri odbrane je bio jedan od ključnih igrača u pobedi svog tima. Odbranio je i zicer Raulu Himenezu u 73. minutu. Meksikanac je tada izašao jedan na jedan sa Srbinom, koji je bio uspešniji i odbranio mu je šut. Srbin je zabeležio i još jednu vrhunsku odbranu, pored te.

Jedini gol za Čelsi postigao je Koul Palmer u četvrtom minutu sudijske nadoknade sa bele tačke. Imao je Fulam nekoliko prilika da dođe do izjednačenja, ali je odbrana Čelsija dobro reagovala svaki put.

Čelsi se nakon ove pobede nalazi na osmom mestu na tabeli Premijer lige sa 31 bodom, dok je Fulam 13. i ima 24 boda.