Fudbaleri Dinama iz Zagreba prošli su u osminu finala Lige konferencija nakon što su remizirali 1:1 u Hrvatskoj protiv Betisa. U prvoj utakmici, hrvatski tim slavio je sa 1:0.

Španski tim došao je u prednost preko Sedrika Bakambua koji je zatresao mrežu u 38. minutu.

U tom trenutku Betis je imao rezultat koji bi ga odveo u produžetke, ali je hrvatski tim uspeo da vrati rezultat koji mu odgovara.

Japanac Takuro Kaneko postigao je gol u 59- minutu i tako doneo izjednačenje Dinamu.

Dinamo je tako prošao u osminu finala a još uvek nije poznato protiv koga će tamo igrati.

U isto vreme, Servet je u gostima slavio protiv Ludogoretsa 1:0 i prošao dalje, dok je na utakmici između Bodo Glimta i Ajaksa u toku produžetak.