Neočekivan razvoj situacije.

Fudbaleri Hajduka savladali su Dinamo u Zagrebu na otvaranju nove sezone hrvatskog prvenstva i tako na najbolji mogući način započeli sezonu u kojoj žele da prekinu vladavinu najvećeg rivala – 2:1.

A razvoj situacije na Maksimiru u najmanju ruku možemo da opišemo kao lud.

Igrači domaćeg sastava su bolje ušli u meč i poveli sa 1:0 golom Bruna Petkovića u 35. minutu utakmice. Iskoristio je manji karambol pred golom Hajduka i iz neposredne blizine pogodio mrežu rivala.

Mogao je Petković da se proslavi, ali je u 64. minutu očajno izveo jedanaesterac, pa je ostalo 1:0.

Od tog momenta Dinamo je stao, Hajduk krenuo na sve ili ništa i u Split poneo sva tri boda.

Prvo je u 74. minutu Dominik Livaković očajno reagovao kod jedne lopte, Marko Livaja se sjajno zagradio i iz teške situacije loptu zakucao u mrežu, da bi u sudijskoj nadoknadi Rokas Pukštas iskoristio očajnu reakciju odbrane Dinama i glavom zakucao loptu u mrežu za veliki proekret.