Poraz "modrih".

Fudbaleri Milana savladali su Dinamo iz Zagreba u 2. kolu Lige šampiona rezultatom 3:1, dok je duel Šahtjora i Seltika odigran u Varšavo okončan remijem, 1:1.

Pre početka meča ljubitelji fudbala ostali su zgroženi ponašanjem navijača Dinama, koji su kroz „grad mode“ išli imitirajući nacističke pozdrave, što je izazvalo burnu reakciju navijača.

Milan je od početka meča bio daleko bolji rival, ali nisu uspevali da dođu do gola sve do same završnice, kada je dosuđen penal nad Leaom, a Olivije Žiru sa bele tačke rutinski pogodio za 1:0.

Samo dva minuta igre bilo je dovoljno Leau da ponovo dovede svoj tim do gola, pošto je ovog puta asistirao Saelmakersu u 47. minutu.

Nadu Dinamu da može do čuda doneo je Mislav Oršić pogotkom u 56. minutu, ali je meč rešio Tomas Pobega pogotkom u 77. minutu susreta.

U durogm meču odigranom od 18.45, Šahtjor i Seltik su podelili bodove.

Milan – Dinamo Zagreb 3:1

(Žiru 45 penal, Saelmakers 47, Pobega 77 – Oršić 56)

Stadion: San Siro, Milan (Italija). Sudija: J. Mancano.

Milan: Manjan, Ernandez, Tomori, Kalulu, Kalabrija – Benaser, Tonali – Leao, Diaz, Saelmakers – Žiru. Trener: Stefano Pioli

Dinamo: Livaković, Ljubičić, Perić, Šutalo, Ristovski, Moharami – Ivanušec, Mišić, Ademi – Oršić, Petković. Trener: Ante Čačić

Šahtjor – Seltik 1:1 (1:1)