Đorđe Despotović; Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Srpski fudbaler Đorđe Despotović postigao je gol za Rubin iz Kazanja sa u meču 21. kola ruske Premijer lige protiv Zenita iz Sankt Peterburga (2:1).

Despotović se u strelce upisao u 41. minutu sa bele tačke, nakon što je igrač Zenita skrivio jedanaesterac igranjem rukom u svom šesnaestercu.

Momak koga je Dragan Stojković Piksi nedavno uvrstio na spisak za nacionalni tim Srbije za predstojeće utakmice krajem marta, bio je siguran iz kaznenog udarca.

Sardar Azmun je u 75. minutu izjednačio rezultat na 1:1, ali je onda Despotović dobio i ulogu asistenta.

Igrao se 92. minut kada je Denis Makarov dao pobedonosni gol za Rubin, a Đorđe je asistirao za taj pogodak.

On se svojim golom iz 41. minuta primakao vrhu liste strelaca u ruskom šampionatu gde ima deset golova, dok Azmun na prvom mestu ima 12, a Artjom Dzjuba na drugom 11 pogodaka.

Rubin je posle ove pobede na osmom mestu sa 34 boda, dok je Zenit prvi sa 42.