Fudbaleri Juventusa pobedili su Veronu u meču 24. kola italijanske Serije A sa 2:0.

Debitantski pogodak za „staru damu“ upisao je Dušan Vlahović, koga je Juventus u januaru doveo iz Fjorentine za 81,6 miliona evra.

Već u prvom meču se odlično pokazao kao starter i sjajno uparen sa Paulom Dibalom i Alvarom Moratom, dok je njegov klub imao daleko više šansi.

Konstantni šutevi, brza i direktna igra, sve je to krasilo igru Juvea, koji je na Alijanc stadionu samo potvrdio da je bolji od ekipe Ivana Ilića i Darka Lazovića.

Vlahović je odmah u sedmom minutu opasno zapretio i moćnom levicom žestoko namučio Montipa na golu Verone.

Golman je uspeo da izbije loptu, koja se nije našla u nogama nekog od igrača u crno-belom.

Juventus je u dva navrata pokazao slabosti u odbrani, ali je zato u 13. minutu Vlahović pokazao zašto je došao.

Paulo Dibala je majstorski uspeo iz kontakta da mu pošalje loptu u prostor, Vlahović je prepun samopouzdanja stigao i lobom prebacio golmana.

Pogodio je sam ugao gola Verone za 1:0 i svoj debitantski gol u novom klubu, praktično tek što je kročio na teren u novom dresu.

Do isteka pola časa igre, srpski internacionalac se pobunio posle driblinga i kontakta sa Korajem Ginterom, tražeći penal za Juve, na koji nije pokazao sudija Luka Masimi.

Darko Lazović je na drugoj strani u 29. minutu šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je njegova lopta otišla preko gola.

Dusan Vlahovic navijaci
Navijači Dušana Vlahovića Foto:Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Nije mnogo prošlo, a Dušan se opet našao u velikoj šansi posle kombinacije Dibale i centaršuta Morate.

Vlahović je zakačio loptu i iznervirao se, jer je ona otišla tik pored stative, nakon šuta sa sedam, osam metara.

U nastavku meča je i drugi debitant uspeo da se upiše u strelce, kada je Denis Zakarija pogodio metu u 61. minutu na asistenciju Morate.

Samo tri minuta kasnije je i Dibala opasno zapretio, ali je golman Verone bio spreman i odbranio je.

Adrijen Rabio je veoma dobro šutirao u 69. minutu kada je Montipo odlično reagovao.

Juventus je do kraja ostao bolji, Lazović je imao šut na isteku 88. minuta, a Verona nije mogla da se nada čudu.

Torinski crno-beli sada imaju 45 bodova, čime su preskočili Atalantu i došli su do četvrtog mesta u Seriji A. Verona je deveta sa 33 osvojena boda.