Fudbaleri Arsenala pobedili su Lids junajted sa 1:0 u meču 11. kola Premijer lige.

Arsenal je jedini gol dao u prvom poluvremenu, veoma čudnog meča koji je ukupno potrajao dobrano preko dva sata.

Razlog je prekid na Eland Roudu, nastao već posle drugog minuta zbog nestanka struje.

Pošto sudije nisu mogle međusobno da komuniciraju, a VAR soba je bila „odsečena“, Kris Kavano, glavni arbitar je nakon osam minuta prekinuo meč.

Pauza je trajala četrdesetak minuta, a prvi je poveo Arsenal. Bukajo Saka je bio precizan u 35. minutu meča.

Asistirao mu je Martin Edegor za 1:0, a „tobdžije“ su u tom delu igre više držale loptu u nogama.

Lids je imao svojih šansi, jedan udarac je išao u okvir gola, a tek je u nastavku podigao tempo igre.

Preuzeo je inicijativu, više je pretio i na kraju dobio penal u 64. minutu.

Patrik Bamford je namestio loptu na „kreč“ i Aron Remsdejl mu je odbranio.

Arsenal je do kraja meča uspevao da sačuva svoju mrežu, upisao je nova tri boda i zauzima prvo mesto na tabeli Premijer lige sa 27 bodova.

Lids je na 15. mestu sa devet osvojenih bodova posle isto toliko odigranih utakmica u domaćem prvenstvu.