EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Uzbudljivo fudbalsko veče u Španiji

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu posle velikog preokreta Kadiz sa 3:2, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Kadis je poveo golom Lukasa Piresa u 12. minutu, a prednost je udvostručio Marti u 27. minutu.

Atletiko je smanjio zaostatak pet minuta kasnije kada je strelac bio Anhel Korea, a u 46. minutu izjednačio je Nauel Molina.

Pobedu Atletiku doneo je Korea, svojim drugim golom na utakmici u 66. minutu.

Posle treće uzastopne pobede, ukupno pete u ligi, Atletiko je četvrti na tabeli sa 16 bodova i utakmicom manje.

Kadis je poslednje četiri utakmice bez pobede, a posle trećeg poraza zauzima 12. mesto na tabeli sa devet bodova.

Fudbaleri Betisa su u istom terminu pobedili Valensiju sa 3:0.

Golove su postigli Asane Dijao u 41. minutu, Mark Roka u 52. i Abde Ezalzuli u 85. minutu.

Betis je sedmi sa 12 bodova, dok je Valensija posle drugog uzastopnog poraza deveta sa 10 bodova.