Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Novim Pazarom (2:2) u poslednjem kolu Superlige Srbije, na meču gde su proslavljali titulu nacionalnog šampiona crveno-belih.

Izabranici Miloša Milojevića su sezonu završili sa 97 bodova, ali su ubedljivo prvi na tabeli sa 22 poena više od protivnika.

Na ovom meču je sa tribina bodrio svoje fudbalere novi trener šampiona Srbije Barak Bahar.

Sve golove smo videli u drugom poluvremenu, a prvo je precizan bio Gelor Kanga u 50. minutu. Drugi gol za crveno-bele je postigao Stefan Leković u 71. minutu, dok su Pazarci preko Miljana Momčilovića u 60. i Slobodana Stanojlovića u 74. uspeli da pokvare slavlje domaćih navijača.

Od samog starta videla se želja crveno-belih koji su pobedom želeli da završe sezonu. Ipak, veoma loše prvo poluvreme gledali smo na „Marakani“ i gotovo da nismo videli nijednu priliku.

Prvi je zapretio Pazar kada je u 27. minutu Stanojlović prerano šutnuo iz daljine i tako upropastio sjajnu šansu.

Veljko Nikolić je sedam minuta kasanije zautavio Željka Gavrića u kontranapadu, a sa druge strane je usledio odgovor pošto je Osman Bukari bio umalo neprecizan.

Crveno-beli su zapretili iz kornera u 42. minutu, Gelor Kanga je glavom dodao Strahinji Erakoviću koji nije uspeo da iskoristi najbolju priliku domaćina.

Drugo poluvreme je sa druge strane bilo veoma zanimljivo i puno golova, a sve je počelo u 55. minutu pošto je Gelor Kanga postigao gol nakon sjajne asistencije Iraklija Azarova.

Ipak, kratko je trajalo slavjle navijača i samo pet minuta kasnije videli smo momenat meča.

Miljan Momčilović je šutirao sa distance i u 60. minutu je postigao jedan od najlepših golova ove sezone.

Mladi Stefan Leković doneo je novu prednost Zvezdi u 72. minutu, ali su Pazarci opet izjednačili, samo tri minuta kasnije, a gol je postigao Slobodan Stanojlović.

Usledio je prekid koji će trajati kasnije čak 10 minuta, te je sudija Novak Simović meč produžio za čak 12 minuta.

Ono što je prekinulo meč bilo je veliko slavlje navijača, a sve je pokrenuo vatromet koji se prostirao duž stadiona.

Imali su nekoliko polušansi oba tima do kraja meča, ali se rezultat nije menjao.

Uoči meča od Zvezdinog dresa oprostio se Nenad Krstičić, u nastavku je dobio šansu da zaigra i na najlepši način završi karijeru. Od Zvezde se oprostio i trener Miloš Milojević, koga će već od sutra zameniti Izraelac Barik Bahar.