Kiks "stare dame".

Fudbaleri Juventusa odigrali su nerešeno sa Salernitanom, 2:2, u utakmici 6. kola Serije A koja bi mogla da uđe u istoriju kao jedna od najluđih otkako postoji italijanski fudbal.

Od samog početka meča bilo je jasno da neće biti dobro po Juventus, pošto je Salernitana od 18. minuta vodila golom Antonija Kandreve, koji je iz peterca zatresao mrežu „stare dame“, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dela Kšištof Pjontek sa penala pogodio za 2:0.

No, u drugom poluvremenu Filip Kostić je dao nadu Juventusu da može do preokreta asistencijom za Bremera u 51. minutu, što je bio uvod u opšti haos.

Prvo je u uvodnim momentima sudijske nadokade drugog poluvremena dosuđen penal za Juventus koji Leonardo Bonuči nije pretvorio u izjednačenje, ali jeste odbitak, pa je na semaforu bilo 2:2.

Minut kasnije, Juventus je izborio korner, Arkadjuš Milik je najviše skočio i zatresao mrežu rivala za veliki preokret, što je proslavio skidanjem dresa, pa je dobio drugi žuti karton, ali…

Nakon pregledanog VAR snimka taj gol je poništen jer je Bonuči iz ofsajda ometao golmana rivala. Usred pregledanja snimka igrači dva tima su ušli u sukob, pa su Huan Kvadrado i trener Maksimilijan Alegri dobili crveni karton, dok je ranije u svlačionicu morao i Federiko Facio.