Filip Kostić upisao je gol i asistenciju za Ajntraht na utakmici protiv Arminije Bilefeld.

Ajntraht je kao gost pobedio sa 5:1, a Kostić je u 27. minutu postigao prelep gol za vođstvo od 2:0, inače njegov prvi u sezoni.

Srpski reprezentativac je u 33. minutu asistirao Andreu Silvi za vođstvo od 3:0, da bi Ajntraht u nastavku autogolom i novim pogotkom Luke Jovića poptuno razmontirao domaći sastav.

Kostić je prošle nedelje odigrao 200. utakmicu u Bundesligi.

Ekipa Adija Hitera stigla je do sedme pobede u Bundesligi ove sezone, a od timova koji trenutno zauzimaju mesta koja vode u Ligu šampina dele je samo dva boda.

„Zaslužili smo pobedu. Arminija nije primala mnogo golova u poslednje vreme, ali smo uspeli da ih savladamo pet puta. Bili smo odlični napred. Andre Silva dao je dva gola, Luka je opet dao gol, a da ne zaboravim da pomenem i Filipa. Mnogo sam srećan zbog njega“, rekao je iskusni vezista Ajntrahta Makoto Hasebe.

Ajntraht naredni meč u Bundesligi igra protiv Herte na svom terenu, 30. januara.