Fudbaleri Čelsija pobedili su Vest Hem junajted sa 3:0 u meču 14. kola engleske Premijer lige kao domaćini na Stamford Bridžu.

Čelsi je pitanje pobednika rešio u poslednjih desetak minuta meča kada je Tami Abraham postigao dva gola za „plavce“ i dotukao „čekićare“.

Domaćin je poveo već u desetom minutu kada je Tijago Silva pogodio za 1:0 time što je nadskočio sve ostale u kaznenom prostoru Vest Hema posle kornera Mejsona Maunta.

Na drugi gol se čekalo do pred kraj sureta kada se Vest Hem nedovoljno brzo transformisao u odbrani da isprati Abrahama koji je ostao sam u petercu i samo je produžio loptu u mrežu posle dodavanja Vernera u 78. minutu.

Dva minuta kasnije, Abraham je postavio konačan rezultat uz malo sreće, jer u kontri Čelsija centaršut nije bio namenjen njemu kod leve stative gola Vest Hema.

Lopta je ipak stigla do Abrahama, koji je poklon i prazan gol prihvatio šutem iskosa za pogodak u malu mrežu i tri boda.

Čelsi je sa ova tri boda dospeo na peto mesto Premijer lige sa 25 bodova, dok je Vest Hem ostao na desetom mestu sa 21 bodom.

Ispred „plavaca“ su Everton, Mančester junajted, Lester i Liverpul, s tim što prvoplasirani „redsi“ imaju tek šest bodova više od petoplasiranog Čelsija.

Premijer liga 14. kolo

Brajton – Šefild junajted 1:1 (0:0)

(Velbek 87 – Bogl 64)

Totenhem – Lester 0:2 (0:1)

(Vardi 45+4p, Alderveireld 59ag)

Mančester junajted – Lids 6:2 (4:1)

(Mektominej 2, 3, Fernandeš 20, 70, Lindelof 37, Džejms 66 – Kuper 42, Dalas 73)

VBA – Aston Vila 0:3 (0:1)