Fudbaleri Vest Hema pobedili su Čelsi u meču 15. kola Premijer lige sa 3:2 u subotu popodne.

„Čekićari“ su uspeli da preokrenu protiv prvaka Evrope u meču u kom su uspeli da se održe na četvrtom mestu engleskog šampionata.

Čelsi je poveo u 28. minutu golom Tijaga Silve na asistenciju Mejsona Maunta, da bi Maunt na dodavanje Hakima Zijeha u 44. minutu dao i drugi.

U međuvremenu se u strelce upisao i Manuel Lanzini, penalom u 40. minutu, nakon što je Mendi skrivio jedanaesterac.

Upravo zbog njegovog nastupa i greške u finišu meča, golman Čelsija je bio predmet kritika navijača.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Džerod Bouven je u 56. minutu izjednačio rezultat na 2:2, da bi pravi šok usledio u 87. minutu. Rezervista Artur Masuaku je ušao u nadoknadi prvog poluvremena, a onda u završnici drugog rešio meč.

Probao je sa leve strane da centrira, lopta se zalelujala ka golu Mendija, golman to nije ispratio na pravi način i samo je rukavicom odbio loptu u svoju mrežu za 3:2.

Vest Hem je sačuvao taj rezultat i upisao pobedu i 27. bod u Premijer ligi, dok je Čelsi ostao na 33. „Plavci“ su trenutno na prvom mestu, ali mogu odatle da ih svrgnu i Liverpul i Mančester siti.

„Redsi“ imaju 31 bod, a „Građani“ imaju 32 uz utakmicu manje od londonskog rivala.