Fudbaleri Čelsija savladali su Lester rezultatom 3:0 u prvom meču 12. kola engleske Premijer lige.

„Plavci“ su već u provm poluvremenu rešili pitanje pobednika, pošto su na pauzu otišli sa dva gola prednosti.

Prvi gol stigao je nakon kornera koji je izveo Ben Čilvel. Na pravom mestu se našao Antonio Ridiger i preciznim udarcem glavom savladao golmana „lisica“.

Drugi gol bio je delo Ngolo Kantea. Ris Džejms je dodao loptu do Francuza koji je probio kroz sredinu, a zatim fenomenalnim udarcem smestio loptu u mrežu.

Podatak koji pokazuje dominaciju „plavaca“ je taj da Lester u prvom poluvremenu nije uputio šut ka golu Mendija.

Konačan rezultat postavili su rezervisti Čelsija, Kristijan Pulišić i Hakim Zijeh. Marokanac je uposlio Pulišića, koji je šutirao u donji desni ugao nemoćnog Šmajhela.

„Lisice“ već tri utakmice ne znaju za pobedu, dok je Čelsi poslednji put u Premijer ligi izgubio još u septembru.

Ovom pobedom Čelsi je pobegao Mančester sitiju na šest bodova uz utakmicu više, dok je Lester na 12. poziciji sa 15 bodova.

Gledajte Premijer ligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.

17.30 Totenhem – Lids

(function (el) { window.addEventListener(„message“, (event) => { if (event.origin.startsWith(„https://www.sofascore“)) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + „px“; } } }); })(document.getElementById(„sofa-standings-embed-1-37036“));

BONUS VIDEO Najzanimljiviji detalji sa utakmice Portugal – Srbija koju ćemo zauvek pamtiti