Fudbaleri Volfsburga slavili su na gostovanju u Bremenu protiv ekipe Verdera sa 1:0, dok su Union Berlin i Šalke odigrali nerešeno, (1:1) u mečevima 30. kola Bundeslige.

„Vukovima“ je ova pobeda bila veoma važna u borbi za šestu poziciju koja ih vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

S druge strane, Verder je sebi znatno otežao i iskomplikovao poziciju u borbi za opstanak u eliti, jer su i dalje na 17. mestu sa svega 25 bodova.

Jedini gol na susretu postignut je u 82. minutu, a strelac je bio Holanđanin Vug Veghorst.

Posle centaršuta sa desne strane, Veghorst je utrčao pred gol i iz neposredne blizine, udarcem glavom, matirao je golmana  Jiržija Pavlenku.

Veghorst je tako bio uključen u 15 golova Volfsburga ove sezone, postigao je 12, a tri puta je bio u ulozi asistenta. Nijedan igrač „vukova“ nema takav učinak.

U Berlinu, Union i Šalke su podelili plen (1:1), a bivši reprezentativac Srbije Neven Subotić je celu utakmicu presedeo na klupi za rezerve.

Robert Andrić je u 11. minutu doneo prednost domaćoj ekipi. Entoni Ujah ga je odlično uposlio, Andrić je izbio ispred golmana Šalkea i preciznim udarcem pogodio levi donji ugao.

Ipak, Šalke koji je u očajnoj formi, došao je do izjednačenja, ispostavilo se kasnije i boda pogotkom Džondža Kenija u 28. minutu.