Kompletirano je 28. kolo Bundeslige u kojem gosti nisu trijumfovali. Hofenhajm je kao domaćin pobedio Keln (3:1), dok je Fortuna Diseldorf bila uspešnija od Šalkea (2:1). Tim našeg Matije Nastasića tako ni deveti vezani meč u nemačkom prvenstvu nije osetio slast pobede.

Hofenhajm je posle sedam mečeva prekinuo post, pobedivši „jarčeve“. Baumgartner bio je jedini strelac u prvom poluvremenu u kojem su gosti ostali s igračem manje posle isključenja Sebastijana Bornoua.

Već u prvom minutu nastavka ponovo je Baugartner pogodio mrežu Kelna, da bi šezdeset sekundi kasnije Zuber postavio nedostižnih 3:0. Poraz je ublažio Kajnc.

Šalke nastavlja da beleži očajne rezultate u Bundesligi, a ovoga puta poraženi su od „davljenika“ Fortune Dizeldorf. Bez obzira na to što je tim našeg Matije Nastasića poveo preko MekKenija u 53. minutu, u nastavku su Hening i Karaman doneli važan trijumf domaćinu u borbi za opstanak.

Augzburg i Paderborn odigrali su meč bez golova, dok su Union Berlin i Majnc takođe remizirali – 1:1.