Novi kiks.

Fudbaleri Bajerna doživeli su šokantan poraz. Majnc je na svom terenu savladao aktuelnog šampiona rezultatom 3:1 u subotu u 29. kolu Bundeslige.

Sadio Mane je doveo u prednost Bavarce u 16. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajdu na intervenciju sudija iz VAR sobe. Kasnije, u 29. minutu, Mane je postigao gol koji je bio regularan, na asistenciju Žoaa Kansela.

Domaći su u nastavku više napadali, što se isplatilo. Majnc je za nepunih 15 minuta napravio senzaciju postigavši tri gola. Rezultatski egal doneo je Ludovik Ažorke u 65. minutu, a preokret je viđen osam minuta kasnije kada je Leandro Bareiro Martins zatresao mrežu. Konačan rezultat postavio je Aron Martin u 79. minutu.

Bajern je doveo u veliko pitanje novu titulu. Iako je tim Tomasa Tuhela još uvek lider sa 59 bodova, Dortmund sa 57 i utakmicom manje ozbiljno preti. Majncu je ovo deseta uzastopna utakmica bez poraza. Ova ekipa nalazi se na šestom mestu sa 45 bodova.

Od ostalih utakmica koje su se igrale u subotu od 15:30, Volfzburg je pregazio Bohum u gostima 5:1, Verder je slavio u goleadi protiv Herte u Berlinu 4:2, Keln je kao gost bio bolji od Hofenhajma 3:1.