Marko Grujić s klupe gledao kako Herta, posle očajnog prvog poluvremena, za 11 minuta odnosi bod iz Dizeldorfa.

Šok fudbalera Herete posle 0:5 protiv Kelna u prethodnom kolu, kao da nije jenjavao tokom prvog poluvremena u Dizeldorfu u kome je Fortuna nizala šanse i golove. Karaman dvaput (6. i 45+1. minut) i Tomi (9. minut) pogodili su Kraftovu mrežu.

U nastavku je tim iz Berlina krenuo na sve ili ništa i na kraju je dobio „pola“. Prvo je Tomi u 64. minutu pogodio mrežu, ali svog gola, Kunja je dva minuta kasnije smanjio na 2:3, a Pjontek je posle faula nad njim u kaznenom prostoru, s bele tačke spakovao bod za Berlin – 3:3.

Mogli su gosti i do dva boda „bonusa“ u 90. minutu, ali je Fortuna, boginja sreće, loptu koju je poslao Kunja prosledila samo do stative, očigledno smatrajući da bi potpunim preokretom Herte previše okrenula leđa klubu koji nosi njeno ime i koji se grčevito bori za opstanak u nemačkoj Bundesligi…