Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su na svom terenu Bajern iz Minhena sa 3:2, u utakmici 21. kola nemačke Bundeslige i tako učinili borbu za titulom još zanimljivijom.

Utakmica nije dobro počela za Bajern pošto je Dajo Upamekano već u devetom minutu dobio crveni karton, a četiri minuta kasnije Menhengladbah je poveo golom Larsa Štindla.

Ipak, Bajern je u 35. minutu stigao do izjednačenja preko Erika Maksima Čupo-Motinga i rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Menhengladbah je u nastavku stigao do pobede golovima Jonasa Hofmana u 55. i Markusa Turama u 84. minutu. Bajern je do kraja uspeo samo da ublaži poraz golom Matisa Tela u 93. minutu.

Bajern je doživeo drugi poraz u sezoni i prvi je na tabeli sa 43 boda, odnosno ima samo bod više od Union Berlina koji će sutra odigrati svoj meč 21. kola. Mehnegladbah je, posle osme pobede u šampionatu, osmi na tabeli sa 29 bodova.

Fudbaleri Frajburga su u gostima slavili protiv Bohuma sa 2:0, a strelci su bili Mihail Gregorič u 39. i Lukas Huler u 51. minutu. Frajburg je četvrti tim lige sa 40 bodova, dok je Bohum na 16. poziciji sa 19 bodova.

Pobedu na gostujućem terenu upisao je i Lajpcig koji je sa 3:0 bio bolji od Volfsburga golovima Emila Forsberga u 14, Konrada Lajmera u 85. i Dominika Soboslaja u 92. minutu.

Lajpcig je i dalje peti na tabeli i ima 39 bodova, dok je Volfsburg sedmi sa devet bodova manje.

Fudbaleri Štutgarta su na svom terenu pobedili Keln sa 3:0. Strelci za pobednički tim bili su Žil Diaš u devetom minutu, Borna Sosa u 59. i Tangi Kulibali u 74. minutu. Posle četvrte pobede u sezoni, Štutgart je 14. na tabeli sa 19 bodova, dok je Keln i dalje 11. sa 26 bodova.