Fudbaleri Brazila su u odsustvu, Nejmara i Kutinja, pobedili Venecuelu minimalnim rezultatom u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Jedini gol na meču postigao je as Liverpula Roberto Firmino u 66. minutu.

Brazil je od prvog minuta utakmice u Sao Paolu imao terensku inicijativu, imali su daleko veći posed lopte – 74:26, i uputili su čak 11 udaraca ka golu rivala.

Dva gola poništena su „selesau“ već u prvom poluvremenu.

Prvo je Rišarlisom pogodio u osmom minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda, da bi u 43. minutu mrežu Venecuele zatresao Daglas Luis. Ipak, sudija je procenio da je prethodno bio faul.

Onda je Brazil upao u problem i nikako nije mogao da nađe put do gola, a na terenu nije bilo prve zvezde Brazila Nejmara da „izmisli“ neku solo akciju i donese prevagu u korist svog tima.

Ipak, da bodovi ostanu u Brazilu postarao se Roberto Firmino, koji je u 66. minutu postigao jedini gol na meču, što je bilo dovoljno za treću pobedu „žuto-plavih“ u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Brazil ima maksimalnih devet bodova, dok je Venecuela pretrpela i treći poraz i trenutno je deveta na tabeli.