Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Štutgart sa 2:1 u meču 12. kola Bundeslige i nastavili poteru za Bajern Minhenom.

Borusija je bez prve zvezde Erlinga Holana „slomila“ otpor protivnika u drugom poluvremenu, posle 34 minuta bez golova.

U prvom je imala šansu da preko Donijela Malena postigne pogodak, ali Malen u 14. minutu nije bio najprecizniji sa desetak metara u udarcu glavom.

Međutim, upravo je Malen u 56. minutu zatresao mrežu Štutgarta na asistenciju Rafaela Gereira za 1:0.

Gledajte Bundesligu uz SBB i EON pakete

Utakmice Bundeslige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

Samo sedam minuta kasnije stigao je odgovor Roberta Masima, koji je u 63. minutu poravnao rezultat na 1:1.

Konačan rezultat postavio je Marko Rojs u 85. minutu pa je Borusija uspela da se približi Bajern Minhenu na samo bod zaostatka, na drugom mestu tabele. Bajern je dan ranije izgubio od Augzburga sa 2:1.

„Milioneri“ u Bundesligi sada imaju 27 bodova, Bajern ima 28, a poraženi Štutgart se nalazi u opasnoj zoni, na 16. mestu sa samo deset bodova.