Ostaje gorak ukus u ustima Bolonje nakon gostovanja Speciji (2:2), podigla se iz nokdauna, ali je promašila penal za trijumf.

Ekipa našeg Siniše Mihajlovića imaće za čim da žali i dugo će im prolaziti taj penal pred očima koji je mogao da ih odvede do 10. mesta Serije A nakon 12. odigranih kola.

Nakon blamaže protiv Rome (1:5) Miha je odlučio da čitav tim ode u karantin pred ovo gostovanje kako bi fudbaleri bili potpuno fokusirani na meč.

Domaćin je bolje otvorio susret i šanse pretvarao u golove. Mbala Nzola je umalo postao heroj domaćina sa dva pogotka, a onda je Mihajlović uspeo da podigne ekipu iz nezavidnog položaja.

Domingez postiže pogodak za 2:1, a u drugom minutu sudijske nadoknade Barou poravnava na 2:2. Trka sa vremenom je otpočela…

Osetila je Bolonja da bi mogla da odnese i čitav plen sa stadiona „Alberto Piko“, napadala je svim silama i na kraju nagrađena penalom.

Loptu je na belu tačku namestio upravo Barou koji je pogodio nekoliko minuta ranije. Pun samopouzdanja rešio je da igra na sigurno i da šutira po sredini gola, ali to je bio prelak zadatak za Ivana Provedela koji je pročitao njegovu nameru i sačuvao bod domaćinu.