Fudbaleri Kaljarija pobedili su u utorak na svom terenu Bolonju sa 2:1, u 21. kolu italijanske Serije A.

Bolonja je povela golom Rikarda Orsolinija u 54. minutu, ali su preokret Kaljariju svojim pogocima doneli Leonardo Pavoleti u 71. i Gaston Pereiro.

Posebno bolan trenutak desio se u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog dela igre kada je Pereiro šokirao Bolonju i obezbedio svom timu sva tri boda.

Njemu je za pobedonosni gol asistirao Žoao Pedro, dok je sam Pereiro namestio prvi pogodak svoje ekipe.

Kaljari je zabeležio treću pobedu u prvenstvu i nalazi se na 18. mestu sa 16 osvojenih bodova. Bolonja je 12. sa 27 poena.

U narednom kolu Kaljari će gostovati Romi, dok će Bolonja dočekati Napoli.