Atletik Bilbao savladao je Kadiz rezultatom 4:0 u meču 23. kola španske Primere, a pobednik je bio rešen već nakon 30 minuta igre.

Bilbao je do prednosti stigao već u četvrtom minutu preko Aleksa Berengera, zatim se u strelce upisao i Unai Lopez u 15, a kada je Aleks Berenger svojim drugim golom na meču povećao na 3:0, bilo je jasno da se Kadizu sprema katastrofa.

Ipak, Baski su tada stali na loptu, usporili tempo, pa su do kraja meča preko Injakija Vilijamsa u 52. minutu stigli do četvrtog gola.

Bilbao je tako stigao do osme pobede od početka šampionata i trenutno je deseti sa 28 bodova, dok je Kadiz plasiran pet mesta slabije uz četiri boda manje.

U narednom kolu, Bilbao će dočekati Viljareal, dok će Kadiz gostovati Barseloni.