FK Atletik Bilbao
FK Atletik Bilbao; Foto: EPA-EFE/Miguel Tona

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su na svom terenu Real Sosijedad sa 4:0, u utakmici 25. kola španske Primere.

Igrač domaćeg tima Iker Muniain je u 32. minutu bio neprecizan sa „bele tačke“, a Bilbao je zatim u nastavku utakmice postigao četiri gola.

#related-news_0

Prednost je doneo Dani Vivian u 68. minutu, a u strelce se potom upisuju Ojan Sanset u 72, Injaki Vilijams u 80. i Muniain u 89. minutu.

Posle poraza u baskijskom derbiju Real Sosijedad je sedmi u Primeri sa 38 bodova, dok je Bilbao na osmom mestu sa bodom manje.

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu ekipu Majorke sa 2:1, u meču 25. kola španske Primere.

Tim iz Sevilje je poveo golom Aleksa Morena u 25. minutu, da bi u 75. minutu posle udarca glavom izjednačenje doneo Vedat Murići.

Pobedu domaćoj ekipi doneo je Vilijan Žoze sa penala u 83. minutu.

Betis je treći na tabeli Primere sa 46 bodova, a Majorka je 16. sa 26 bodova.

U narednom kolu Betis gostuje Sevilji u gradskom derbiju, dok Majorka dočekuje Valensiju.