Betis

Betis je na svom terenu savladao Real iz Madrida (2:1) i tako sprečio kraljevski klub da zadrži lidersku poziciju koju je stekao pobedom nad Barselonom.

Rivali su spuštenih gardova ušli u meč, a nakon propuštenih šansi Vinisijusa u 16, Bartra u 28. i Fekira u 36. minutu, publika u Sevilji konačno je imala priliku da se obraduje pogotku.

Sidnei je u 40. minutu iskoristio konfuziju u šesnaestercu gostiju i dok su njegovi saigrači protestvovali tražeći prekršaj nad Fekirom, a Kazemiro gledao ka arbitru, Brazilac je neometan uputio projektil u bliži ugao i doneo vođstvo Betisu.

Radost gledalaca kojih je na stadionu „Benito Viljamarin“ bilo preko 51.000 trajala je samo osam minuta jer je Benzema u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena realizovao jedanaesterac koji je načinio Sidnei nesmotrenim prekršajem u svom šesnaestercu.

Pregršt uzbuđenja viđeno je i u drugom delu igre, smenjivale su se šanse na obe strane, pretio je Hoakin, potom Modrić, Mendi, pa Guardado, a u 82. minutu erupciju oduševljenja doneo je Kristian Teljo koji je odlično istrčao kontru domaćina i loptu u prostor Guardada pretočio u pogodak.

Poslednju priliku da Realu donese bar bod imao je Benzema u petom minutu nadoknade, ali je poslao loptu van okvira gola.