Real Madrid vs Osasuna Foto:EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Kiks Madriđana.

Fudbaleri Reala i Osasune odigrali su u Madridu nerešeno 1:1, u utakmici sedmog kola španske Primere.

Real je poveo pogotkom Vinisijusa Žuniora u 42. minutu, a izjednačio je Kike Garsija posle pet minuta igre u drugom poluvremenu.

U finišu meča Real je bio blizu pobede, ali je Karim Benzema pogodio prečku iz jedanaesterca u 79. minutu. Prethodno je Unaj Garsija s leđa oborio upravo Benzemu i zaradio crveni karton.

Francuz je dva minuta kasnije uspeo da pogodi mrežu Osasune, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Tim iz Madrida je drugi na tabeli sa 19 bodova, koliko ima i prvoplasirana Barselona, dok je Osasuna sada šesti tim lige sa 13 bodova.

Fudbaleri Reala će u sredu dočekati Šahtjor u Ligi šampiona, a nakon toga će gostovati Hetafeu u meču osmog kola Primere. Na drugoj strani, Osasuna će dočekati Valensiju.