FK Belenenseš, FK Benfika

Zaista nestvarne vesti dolaze iz Portugala gde je Belenenseš primoran da igra protiv Benfike iako ima čak 14 igrača zaraženih koronavirusom.

Tako je ovaj klub na svom stadionu započeo susret sa devetoricom fudbalera. Zapravo su u sastavu dva golmana i dok je jedan na golu, drugi prinudno pokriva poziciju štopera.

Zaista je neverovatno da meč nije odložen ili da neko iz omladinskih kategorija nije prekomandovan da pomogne timu da barem bude brojčano izjednačen sa velikih favoritom.

Najbolje je ovaj presedan opisao fudbaler Mančester sitija Bernando Silva koji je kratko napisao „Šta je ovo?“

Ipak, da sve bude utoliko gore Benfika nije nimalo bila blaga prema rivalu. Postigla je prvi gol već u prvom minutu, a do poluvremena je bilo 7:0.

Meč je prekinut u 48 minutu nakon što je Belenenseš ostao sa šestoricom.

BONUS VIDEO Piksi: Pitao sam moje momke imaju li ti Portugalci krila?