Fudbaleri Kameruna plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija, nakon što su savladali Komorska ostrva sa 2:1.

Strelci za Kamerun bili su Karl Toko Ekambi u 29. i Vinsent Abubakar u 70. minutu. Gol za Komorska Ostrva postigao je Jusuf Mčangama u 71. minutu.

Komorska Ostrva su od sedmog minuta igrala sa igračem manje, nakon što je direktan crveni karton dobio Nadžim Abdu.

Igrači Komorskih Ostrva su ovaj meč odigrali dosta oslabljeni, nastupivši bez ijednog golmana na raspolaganju.

Prvi golman Komorskih ostrva Salim Ben Boina nije mogao da nastupi zbog povrede ramena, dok su rezervni golmani Mojad Useini i Ali Amada pozitivni na koronavirus.

Selektor Komorskih Ostrva bio je prinuđen da među stative postavi nekog od fudbalera, a izbor je pao na levog beka Šakera Alhadura.

Kamerun će se u četvrtfinalu sastati sa Gambijom, koja je ranije u toku dana savladala Gvineju sa 1:0.

Ipak, Komorska Ostrva, nacionalni tim Zvezdinog prvotimca El Fardu Bena, svejedno nema za čime da žali jer je ostvario najbolji rezultat u istoriji tamošnjeg fudbala.

El Fardu Ben (levo) tokom meča sa Kamerunom, Foto: Tanjug / AP Photo/Themba Hadebe

Gledajte Afrički kup nacija uz SBB i EON pakete

Utakmice Afričkog kupa nacija mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta (PROMO)

BONUS VIDEO: Kanga jedan od tragičara, Burkina Faso eliminisala Gabon