Fudbaleri Barselone i Granade odigrali su nerešeno 3:3 u meču 24. kola španske Primere na Olimpijskom stadionu u Barseloni.

Barsa je vodila, pa je gubila i na kraju uspela da se izvuče iz totalnog ponora zahvaljujući raspoloženom Laminu Jamalu.

Upravo je Jamal u 14. minutu prvi pogodio mrežu za 1:0, da bi Granada izjednačila u 43. minutu pogotkom Rikarda Sančeza na 1:1.

Urugvajac Fakundo Pelistri, asistent kod prvog gola gostiju, bio je strelac drugog za svoj tim i Granada je od 60. minuta preokrenula rezultat na 2:1.

Robert Levandovski je tri minuta kasnije spremio brz odgovor za 2:2 na asistenciju Ilkaja Gundogana, ali je onda i Ignasi Mikel u 66. priredio Kataloncima novi „hladan tuš“.

Tresao je mrežu za 3:2 i Barselona je opet morala da juri protivnika. Konačan rezultat je svojim drugim golom na utakmici postavio Jamal u 80. minutu.

A ako je prvi njegov pogodak, kada je u petercu pobegao čuvaru i samo ispružio nogu na centaršut Kansela bio snalažljivost, drugi gol je bio čista bravura, jer je iz koraka raspalio po lopti sa preko 20 metara i pogodio za 3:3.

Barsi i pored svega toga protiv jednog od fenjeraša na tabeli nije vredelo ni to što je imala više lopte u posedu i nešto više šuteva u okvir gola.

Barselona sada ima 51 bod na trećem mestu tabele Primere, drugoplasirana Đirona ima 56, a prvoplasirani Real Madrid 61. Granada ima svega 13 bodova na pretposlednjem mestu tabele španskog prvenstva.