Fudbaleri Barselone odigrali su nerešeno sa Đironom u meču 28. kola španske Primere.

Duel dva katalonska kluba završen je bez golova, pa onaj veći klub nije uspeo da ode na 15 bodova viška u prvenstvenoj trci.

Real Madrid je prethodno poražen od Viljareala sa 3:2, a Barsa to nije do kraja iskoristila, pošto nije igrala svoj najbolji fudbal.

Barsa je najbolju priliku za pogodak u prvom poluvremenu propustila u 37. minutu kada je korner izveo Rafinja, a šutirao Arauho.

Lopta je prešla gol-liniju ali ne celim obimom, pošto je Paulo Gazaniga stigao da je izbije pre nego što je glavnom sudiji mogao da zapišti sat i signalizira pogodak.

Reč je verovatno o nekoliko milimetra ili možda ponekom centimetru, ali nije ni Đirona bila bez svojih prilika.

Propustila je jednu u 56. minutu kada je Tati Kasteljanos bio sam ispred Mark Andre Ter Štegena, imao je vremena i da se namesti posle pasa dobijenog u prostor, ali je loptu lansirao pored stative.